Categories: Gündem

Emirhan Pehlivan

Share

Furkan Neşriyat’ın islami değerlere kazandırdığı sayısız eser arasına bir yenisi eklendi: Gölgeli Kur’an-ı Kerim.

İlk kez Furkan Neşriyat tarafından üretilen Gölgeli Kur’an-ı Kerim’in normal Kur’an-ı Kerim’den farkı ise, şeffaflaştırılmış harflerin ve kelimelerin üzerinden bir kalem yardımıyla geçerek her şeyin elle yazılabilecek olmasıdır. Bu sayede Kur’an-ı Kerim’i okuyup anlamaya ilaveten bir de yazma düsturunu rahatlıkla benimseyecek ve rahatlıkla kavrayabileceksiniz. Bilhassa yeni Kur’an-ı Kerim’i öğrenenler ve çocuklar için sıkça tavsiye edilmesi gereken Gölgeli Kur’an-ı Kerim’i hanenize katmak artı bir değer olacaktır.

Öğrenmenin altın kurallarından biri yazarak pekiştirmektir. Öyle ki, Kur’an-ı Kerim’i layığıyla okumak, dili özümseyerek mümkün olabilir ve insan en çok da kendi betimlediği şeyleri rahatlıkla ezberleyebilir. Bu nedenle Furkan Neşriyat tarafından üretimi gerçekleştirilen Gölgeli Kur’an-ı Kerim, istekten ziyade bir ihtiyaç haline gelebilir, belki de zaruri bir ehemmiyet taşıyabilir.

ÖĞRENMENİN SAYISIZ HALİ

Gölgeli Kur’an-ı Kerim’i Kurşun kalem ya da yine Furkan Neşriyat’ın özel olarak ürettiği silinebilir tükenmez kalem yardımıyla defalarca yazarak öğrenmeyi deneyimleyebilir ve bu sayede öğrendiklerinizi daha fazla pekiştirerek Kur’an-ı Kerim okuma mutluluğunuzu daha derin yaşayabilirsiniz.